Commissievergadering 12 juni met initiatiefvoorstellen AZC; demonstraties aangekondigd
Op donderdagavond 12 juni staat er op de agenda van de commissievergadering een inspraakavond over twee initiatiefvoorstellen over AZC-beleid in gemeente De Bilt. Er worden veel insprekers en publiek verwacht bij deze vergadering.
Voorafgaand aan de vergadering zijn er nabij het gemeentehuis twee demonstraties aangekondigd. De gemeente neemt daarom extra maatregelen voor een goed en veilig verloop van de avond. Rondom het gemeentehuis is extra cameratoezicht.
Extra zitplekken
Er is veel belangstelling voor de vergadering. Raads- en commissievergaderingen van de gemeente zijn openbaar en vrij toegankelijk. Publiek hoeft zich daarom niet aan te melden. Vanwege de grote belangstelling worden er 12 juni in de raadszaal extra zitplekken gecreëerd voor toeschouwers. Ook richten we extra zalen in waar mensen via een scherm de vergadering kunnen volgen. Op deze manier creëert de gemeente extra capaciteit voor de grote belangstelling.
Online vergadering volgen
Ondanks de maatregelen is het mogelijk dat er alsnog geen plek is in het gemeentehuis om de vergadering bij te wonen. Als de zalen vol zijn, wordt het publiek gevraagd om de vergadering thuis via de livestream te bekijken op debilt.nl/raad(Verwijst naar een externe website).
De commissie en gemeenteraad waarderen de betrokkenheid van bewoners. Tijdens de vergadering is het belangrijk dat insprekers goed te horen zijn en dat commissieleden goed hun werk kunnen doen. Geluid vanuit het publiek, goed- of afkeuringen, applaus en geroep, is daarom nooit toegestaan tijdens vergaderingen.
Tweede inspraakavond
Door het grote aantal insprekers is er op donderdagavond 19 juni een tweede inspraakavond. De raadscommissie behandelt de twee voorstellen inhoudelijk op dinsdagavond 24 juni. Naar verwachting neemt de gemeenteraad op donderdag 26 juni een besluit over de voorstellen.