Nieuwe baan wethouder Dolf Smolenaers
Categorieën
Wethouder Dolf Smolenaers heeft een nieuwe functie. Na twee periodes wethouderschap gaat hij aan de slag als directeur/netwerkstrateeg bij het Regioplatform Woningcorporaties Utrecht (RWU). Op 23 maart start Smolenaers in deze functie.
Smolenaers: “Ik ben de gemeenteraad en mijn partij D66 ontzettend dankbaar dat ik twee mooie periodes wethouder mocht zijn in gemeente De Bilt. Alles wat ik daar geleerd heb, neem ik voor altijd met me mee. Ik dank ook mijn collega’s in het college en de organisatie. Zonder jullie was het niet gelukt (en zonder mij gaat het vast ook prima)!”
Reactie college
De andere collegeleden wensen Smolenaers heel veel succes in zijn nieuwe functie. Zij zullen Dolf missen als meest ervaren wethouder. “Dolf is zeer collegiaal, heeft ons alle vier geholpen om onze draai te vinden en heeft veel geïnvesteerd in de kwaliteit en effectiviteit van bestuur van het college als geheel. Zijn relativeringsvermogen en strategisch inzicht heeft ons veel gebracht. Ook in de regio speelde hij als bestuurder een belangrijke rol die positief afstraalde op onze gemeente. Maar bovenal is hij een ontzettend leuke collega met een sterk gevoel voor humor die wij dus zowel zakelijk als persoonlijk zullen gaan missen.”
Nieuwe uitdaging
Smolenaers gaat deze nieuwe uitdaging graag aan en voelt zich hierin gesterkt door zijn ervaring in gemeente De Bilt: “Utrecht is een competitieve regio met grote groeiambities. Wonen moet bereikbaar blijven voor meer dan alleen ‘de happy few’. Daar heb ik me in gemeente De Bilt altijd al hard voor gemaakt. Het mooiste van deze nieuwe baan is dat ik aan dat doel kan blijven werken. RWU zet zich in voor het realiseren van betaalbare woningen in 16 gemeenten in de regio Utrecht. Ik kijk er dan ook met veel enthousiasme naar uit om aan de slag te gaan bij de RWU.”
Gemeenteraadsverkiezingen
Op 18 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats, daarna wordt een nieuw college gevormd en wordt ook de positie die Smolenaers achterlaat weer ingevuld. Tot zijn vertrek legt wethouder Smolenaers de portefeuille Wonen neer en neemt wethouder 't Hart deze portefeuille over.